ATRAKCJE TURYSTYCZNE

JAK ZACZĄĆ ZWIEDZANIE TRÓJMIASTA?

Wybierając rejs Żeglugą z  Gdańska przez do Sopot do Helu w wygodny sposób przemieścimy się z gdańskiej starówki wprost na czyste i szerokie helskie plaże, gdzie przy okazji można odwiedzić fokarium oraz odpocząć w latarni morskiej podziwiając horyzont nad Bałtykiem otaczającym Hel aż z trzech stron.

Gdańsk

KXVIII wieczny Park Oliwski znajdujący się na terenie Najważniejszym zabytkiem Oliwy – dzielnicy Gdańska jest Katedra Oliwska, której historia sięga XII wieku. Zbudowany przez braci zakonnych kościół wiele razy był niszczony przez napady pogańskich Prusów. Wnętrze kościoła ukazuje różne style. Ołtarz główny jest renesansowy, organy rokokowe, a ponadto znajdziemy tu wiele innych, cennych dzieł sztuki, m.in portrety królów polskich oraz pomorskich książąt.

W gdańskim ogrodzie zaobserwować można prawie 200 gatunków zwierząt, a mieszka ich na jego terenie przeszło tysiąc. Spotkamy tam niemal wszystko (poza rybami): ssaki, ptaki, gady, płazy, a nawet bezkręgowce. To równocześnie jedno z największych ZOO w Polsce.

Oliwskie ZOO otwarte jest przez cały rok, kiedykolwiek więc przyjedzie się do Gdańska, zawsze można je zwiedzić. Warto tylko pamiętać, że w zimie obiekt otwarty jest tylko do godziny 15.00, a ostatnie wejście ma miejsce o 14.00.

Gdańsk

Stare Miasto to ulice dosłownie zbudowane jak w bajce, otoczone kolorowymi kamienicami.

Na poszerzonym odcinku ul. Długiej – Długim Targu znajduje się Fontanna Neptuna. Tuż za fontanną znajduje się piękny Dwór Artusa

XVIII wieczny Park Oliwski znajdujący się na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. To idealne miejsce na romantyczne i relaksujące spacery.

Możemy tu podziwiać rośliny sprowadzone z całego świata. Mieści się tu m.in. ogród skalny, oranżeria, 112-metrowa aleja strzyżonych lip oraz okazała aleja grabowa. Na terenie ogrodu znajduje się również zabytkowy Pałac Opatów.

KXVIII wieczny Park Oliwski znajdujący się na terenie Będąc w Gdańsku, warto odwiedzić choć jedno z tutejszych muzeów. Najbardziej popularne z nich to: Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Gdańska, Muzeum Narodowe, charakterystyczne dla tego regionu Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Miejscem wartym uwagi jest również Galeria Sztuki Wyboru, w której możemy podziwiać szeroko pojętą współczesną sztukę w takiej formie jak: malarstwo, grafika, rzeźba, a nawet wzornictwo i projekty architektoniczne.

SOPOT

Sopot miasto, które nigdy nie śpi. Wielu kojarzy się z imprezami i nocnym życiem.

Jego sercem jest tętniąca życiem ulica Bohaterów Monte Cassino tzw. Monciak – główny deptak pełen zabytkowych kamienic, restauracji i stoisk z pamiątkami. To właśnie przy tej ulicy znajduje się Krzywy Domek.

Sopockie molo to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Jest to też najdłuższe drewniane molo spacerowe w Europie Ma około pół kilometra długości.

Idealne miejsce spacerów dla wszystkich turystów. Przez cały rok tętni ono życiem.

Sopocka Opera Leśna to znany wszystkim z telewizji, zadaszony amfiteatr, w którym odbywają się największe imprezy kulturalne i festiwale. W opinii fachowców uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najbardziej znakomitych pod względem akustyki obiektów w Europie.

Gdynia

W najbardziej wysuniętym w morze punkcie Gdyni jest miejsce, które stało się naturalną wizytówką i atrakcją turystyczną miasta. Usytuowany tu wysoki klif jest najczęściej fotografowanym fragmentem Gdyni i urokliwym miejscem często odwiedzanym przez mieszkańców i przebywających tu turystów

Skwer Kościuszki w Gdyni to główne miejsce rozrywki i wypoczynku mieszkańców Gdyni i turystów chcących pospacerować i obejrzeć przy okazji liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowych okrętów oraz dużych wycieczkowców (te największe cumują przy nabrzeżu Francuskim w głębi portu). Stąd można również popłynąć statkiem wycieczkowym na półwysep Helski lub do Gdańska