atrakcje turystyczne

Zwiedzanie Trójmiasta należy zacząć od Gdańska. Najwięcej zabytków w tym mieście znajduje się na ulicy Długiej. Jej zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Bramy Wyżynnej, następnie przez Złotą Bramę dojść do ul. Długiej, na której znajdują się pięknie odrestaurowane kamieniczki.

Na poszerzonym odcinku ul. Długiej – Długim Targu znajduje się Fontanna Neptuna. Tuż za fontanną znajduje się piękny Dwór Artusa.

Kolejnymi atrakcjami godnymi obejrzenia są Zielona Brama, Długie Pobrzeże, Muzeum Morskie i Filharmonia Bałtycka. Na ul. Mariackiej znajduje się największy Kościół Mariacki w Polsce.

Obowiązkowo należy zwiedzić miejsce zaciekłych walk w obronie Polskiego Wybrzeża ww wrześniu 1939 roku - Westerplatte.

Następnym zabytkiem, którego nie można pominąć w Trójmieście, jest Katedra Oliwska w Oliwie.W odległości jednego kilometra od Katedry znajduje się pięknie położony ogród zoologiczny.

Jadąc w kierunku Gdyni mijamy perłę nadmorskich uzdrowisk – Sopot. Do obowiązków zwiedzających należy przejście się po Molo (najdłuższym w Europie) i głównej ulicy, Bohaterów Monte Cassino. Sopot znany jest z corocznych Międzynarodowych Festiwali Piosenki, które odbywają się w Operze Leśnej.
Z Sopotu brzegiem morza możemy dojść do Gdyni, podziwiając po drodze piękne brzegi klifowe.

Gdynia to bardzo młode miasto, założone w latach 20-tych XX wieku, jedyne w Polsce i jedno z niewielu w Europie posiadające tak długą i łatwo dostępną linię brzegową liczącą 12,5 km. Atrakcjami w Gdyni są: Skwer Kościuszki (gdzie m. in. znajdują się statki-muzea – ORP Błyskawica i Dar Pomorza), Akwarium Gdyńskie , Bulwar Nadmorski (ciągnący się od Polanki Redłowskiej do centrum Gdyni) oraz Kamienna Góra, z której rozciąga się widok na całą Gdynię. Widok ten jest szczególnie widowiskowy wieczorem, gdy palą się światła miasta.Copyright © AJkwatery.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie strony dariuszniemczak@gmail.com